Pocem na divadlo 2024

Tři veteráni (INDIGO company)

Pohádka nejen pro děti o odvaze, lidské hlouposti a skutečném lidském štěstí, které bývá na dosah. Fimfárum. Knížka pohádek Jana Wericha. Patrně nejznámější je příběh tří vysloužilých vojáků. Pomocí tří kouzelných darů (harmoničky, klobouku a měšce), které dostali od hodných skřítků, napraví hamižnou princeznu a sami zjistí, v čem je vlastně to pravé lidské štěstí.

#činohra
#pohádka
#jan werich
#letní scéna
#pocem na divadlo
#festival
#inspirace

Všechny termíny

Sobota

22. 6. 2024


15:00


Plzeňský Prazdroj

Plzeň - Východní Předměstí


190 Kč

Popis

O PŘEDSTAVENÍ

Pohádka nejen pro děti o odvaze, lidské hlouposti a skutečném lidském štěstí, které bývá na dosah.
Bude se konat na nádvoří Plzeňského Prazdroje.

Fimfárum. Úžasná knížka pohádek Jana Wericha. Patrně nejznámější je příběh tří vysloužilých vojáků. Pomocí tří kouzelných darů (harmoničky, klobouku a měšce), které dostali od hodných skřítků, napraví hamižnou princeznu a sami zjistí, v čem je vlastně to pravé lidské štěstí.

Tři vysloužilí vojáci: dělostřelec Pankrác, dragoun Bimbác a vojenský kuchař Servác jsou po propuštění z armády bez peněz. Od dobrosrdečných skřítků dostanou kouzelné dary: harfičku, která "vyrábí" vojáky, sluhy apod., cylindr, který vykouzlí, na co si člověk vzpomene a bezedný měšec plný zlaťáků. S těmito dary se toulají světem, až doputují do království Monte Albo. V něm žije král Pikola se svým sluhou a krásná princezna Bosana. Jejímu kouzlu veteráni okamžitě propadnou. A tak není složité, aby je Bosana společně s Pikolou připravila o všechny kouzelné dary a nechala vyhnat ze země. Veteráni se vrací zpět na místo, kde se setkali se skřítky. Nezbývá jim, než přehodnotit, co je na světě opravdu nejdůležitější. Skřítci se rozhodnou dát vysloužilým vojákům ještě jednu šanci. Z kouzelného stromu dostanou veteráni jablko, po kterém roste nos, a hrušku, po které se nos vrací do původní podoby. S tímto kouzelným ovocem spěchají znovu do Monte Alba. Bimbác (převlečený za prodavače) dává Pikolovi jablko pro Bosanu, aby byla zdravější a ještě krásnější. Bosana si kousne a naroste jí dlouhatánský nos, který dokonce překračuje hranice království. Je z toho mezinárodní ostuda. Co teď? Všechno se v Monte Albu hroutí? To už jsou ale za dveřmi paláce Pankrác, Bimbác a Servác, aby v převlečení za lékaře princeznu nosu zbavili...  

OBSAZENÍ A TVŮRCI

režie: Jiří Kraus
autor: Jan Werich
dramatizace:
 Jiří Kraus
hudba: Jaroslav Uhlíř
texty písní: Zdeněk Svěrák
hudební aranžmá: Tomáš Alferi
dramaturgická spolupráce: Michaela Krausová
výprava: Jiří Kraus
světla a zvuk: Petr Bakos

Pankrác: Radim Madeja
Servác: Vuk G. Čelebić / Viktor Zavadil
Bimbác: Michael Vykus / Martin Hejný
Král Pikola / skřítek Cigáro: Miroslav Dvořák
Pikolík / skřítek Harmoníček: Jana Trojanová
Bosana / skřítek Němý: Lilian Fischerová

V případě špatného počasí se může představení přesunout do místního sálu.

Délka 60 minut