DJKT Plzeň

Branický zázrak

Písničkář Pavel Krajíček dosáhl středního věku a diví se, kam se ztratilo jeho mládí, sláva, radost ze života a teď dokonce i kolo z garáže. Smiřuje se s tím, že mládí mu nikdo nevrátí, a o to víc chce zpátky alespoň kolo. Policie se zdá bezradná, a tak se Krajíček rozhodne odhalit a potrestat loupeživé bezdomovce na vlastní pěst...

#muzikál
#tomáš klus
#jan svěrák
#humor
#filozofické
#doporučujeme

Všechny termíny

Čtvrtek

22. 2. 2024


19:00


NOVÁ SCÉNA

Plzeň


650 - 950 Kč

Popis

O PŘEDSTAVENÍ

Humorná nadsázka, originální autorská hudba, hravá choreografie i netradiční pojetí společenských i ryze osobních témat. To vše by měl dle autorů slibovat divadelní muzikál BRANICKÝ ZÁZRAK Jana Svěráka a Tomáše Kluse.

Písničkář Pavel Krajíček dosáhl středního věku a diví se, kam se ztratilo jeho mládí, sláva, radost ze života a teď dokonce i kolo z garáže. Smiřuje se s tím, že mládí mu nikdo nevrátí, a o to víc chce zpátky alespoň kolo. Policie se zdá bezradná, a tak se Krajíček rozhodne odhalit a potrestat loupeživé bezdomovce na vlastní pěst. To se mu sice nepodaří, ale získá naději, že by mohl dostat odpověď na to, co ho v životě vlastně trápí. Stačí prý jen během úplňkové noci přespat v kouzelném lesíku u ohně s bezdomovci.

Civilní reálie pražské periferie a zápletka s ukradeným bicyklem vytvářejí v kombinaci se vznešenými tóny hudby třaskavou směs. Humorná nadsázka s lehkostí předává poselství, která si divák může odnést ve svém srdci.

Libreto muzikálu z pražské periferie napsal filmový režisér Jan Svěrák a písně i texty k němu napsal zpěvák Tomáš Klus. Pro Jana Svěráka je uvedení muzikálu divadelní prvotinou: „Začal jsem psát nový scénář, a dlouho jsem nechtěl uvěřit tomu, že mi pod rukama nevzniká film, ale divadelní muzikál. Já divadlo nikdy nedělal! A kdo by měl složit všechny ty nové písně? Snad jedině Tomáš Klus by mohl…“  A Tomáš Klus jako zázrakem mohl a nejen, že mohl, on si příběh tak zamiloval, že pro něj během několika měsíců složil šestnáct nový písní. „Nic lepšího jsem asi v životě neudělal. Snad proto, že jsem poprvé nepsal jenom o sobě, “ přiznává autor hudby.

TVŮRCI A ÚČINKUJÍCÍ

Libreto a režie: Jan Svěrák
Hudba a texty písní: Tomáš Klus
Choreografie: Tomáš Rychetský, Denisa Musilová
Scéna: Nikola Tempír
Kostýmy: Katarína Hollá

KRAJÍČEK – Tomáš Klus
ELEN – Veronika Khek Kubařová / Nikola Ďuricová / Michaela Zemánková
DÍVKA – Nikola Ďuricová / Simona Tlustá / Eva Zítková
POLICISTKA – Radka Pavlovčinová / Michaela Zemánková
POLICISTA – Šimon Bilina / Radim Flender
PANÍ Z ÚŘADU – Michaela Zemánková / Lucia Jagerčíková Nývltová / Markéta Zehrerová
RUDA – Martin Dejdar / Šimon Bilina
TECHNICKEJ – Martin Schreiner / Josef Fečo / Lukáš Pečenka
ŽIVEJ – Rudolf Kubík / Lukáš Pečenka
PROFESOR – Dušan Kollár / Bronislav Kotiš
SYN – Filip Antonio / Mikuláš Matoušek / Kryštof Švehlík

company
Klára Jelínková, Kristýna Štarhová, Eva Petrová, Johana Kyselková, Eliška Machačová

Délka 90 minut

Ukázka představení