DJKT Plzeň

Mausefalle

Dějištěm je penzión U Klášterní studny nedaleko Londýna. Ozývá se dětská písnička Tři slepé myšky a vzápětí ženský výkřik a hlášení, že došlo k vraždě. Penzión se plní hosty a postupně se vyjevuje, že vrah si přichází vyřídit účty za křivdu v dětství právě sem. Dům zapadává sněhem, kabel elektrického vedení je odříznut. Postavy se tak ocitají v izolaci, ve které se obtížně odhalují skrytá tajemství i komplikované vzájemné vztahy. Napětí houstne a ta pravá detektivní atmosféra je na světě. Každý zde tak může být vrahem nebo obětí... Nejúspěšnější detektivka Agathy Christie ožívá v provedení souboru Činohry DJKT ve Velké divadle v Plzni.

#theater
#detektiv
#empfohlen
#premiere
#djkt
#großestheater
#agathachristie

Alle Aktion

Sonntag

1.10.2023


14:00


Plzeň


80 - 400 CZK

Mittwoch

18.10.2023


19:00


Plzeň


80 - 370 CZK

Donnerstag

16.11.2023


19:00


Plzeň


80 - 400 CZK

Donnerstag

30.11.2023


19:00


Plzeň


80 - 370 CZK

Bezeichnung

ÜBER DIE PRÄSENTATION

Dějištěm je penzión U Klášterní studny nedaleko Londýna. Ozývá se dětská písnička Tři slepé myšky a vzápětí ženský výkřik a hlášení, že došlo k vraždě.

Penzión se plní hosty a postupně se vyjevuje, že vrah si přichází vyřídit účty za křivdu v dětství právě sem. Dům zapadává sněhem, kabel elektrického vedení je odříznut. Postavy se tak ocitají v izolaci, ve které se obtížně odhalují skrytá tajemství i komplikované vzájemné vztahy. Napětí houstne a ta pravá detektivní atmosféra je na světě. Každý zde tak může být vrahem nebo obětí.

I pro Past na myši platí duchaplné rčení královny detektivek Agathy Christie, že „hra je něco mezi křížovkou a štvanicí“. Past na myši je její nejúspěšnější hrou. Světová premiéra se uskutečnila v Londýně v roce 1952. Tato konkrétní inscenace je nepřetržitě uváděna po celých 70 let až dodnes, a to ji činí nejdéle uváděnou divadelní inscenací všech dob (zapsána je i v Guinessově knize rekordů). Pro velký úspěch Pasti na myši u plzeňského publika jsme se rozhodli obnovit naši inscenaci z roku 2017.

V inscenaci se používají tabákové výrobky.

Länge 140 Minute

Beispielleistung