ALFA THEATRE

Fairy tales from Tricky village

Zpupná okurka, strašidelný les, nezaměstnaný tchoř a červený vodník – vítejte v Ošemetnu! Čtyři zábavné pohádky z podivuhodné vesničky jménem Ošemetno chystá pro divadlo Alfa jeho kmenový režisér Tomsa Legierski. Ke spolupráci si přizval scénografa Karla Czecha, který v Plzni hostuje často (ALFA farma, Tajemný hrad v Karpatech, Spáčka a vřeteno, Putování dobrého Hanse Böhma Evropou).

#puppettheater
#forchildren
#suitableforchildren
#familyfriendly
#theatre

All events

Saturday

11/19/2022


3:00 PM


Divadlo Alfa

Plzeň


60 CZK

Description

ABOUT THE EVENT

Zpupná okurka, strašidelný les, nezaměstnaný tchoř a červený vodník – vítejte v Ošemetnu!
Pomoooc! V Ošemetnu vyrostla obří okurka! Místní jsou na ni zprvu hrdí, ale pak se začne okurka roztahovat po celé vsi. Kdo na zpupnou přezrálou okurku vyzraje? Najde se takový hrdina? A najde se takový, který by se nebál jít do místního lesa? Něco tuze ošemetného tam vydává podivné zvuky a nikdo neví, co to je. Ale o to víc se všichni bojí! A bojí se i tchoř – ale práce. Nakonec přece jen najde takovou, kterou si zamiluje, přestože jiným nevoní. Z ošemetné situace se dostane i vodník, který je opovrhovaný v rámci svého druhu: považte, je červený. Ale i takový vodník může najít tu svou správnou vodu.
Čtyři zábavné pohádky z podivuhodné vesničky jménem Ošemetno chystá pro divadlo Alfa jeho kmenový režisér Tomsa Legierski. Ke spolupráci si přizval scénografa Karla Czecha, který v Plzni hostuje často (ALFA farma, Tajemný hrad v Karpatech, Spáčka a vřeteno, Putování dobrého Hanse Böhma Evropou). Tentokrát bude Legierski společně s dramaturgyní Petrou Kosovou adaptovat pohádky současného autora Tomáše Končinského. Což je scénárista a spisovatel, který pracuje především pro Českou televizi, byl nominován na Českého lva za scénář k filmu Schmitke a s autorským týmem knihy Překlep a Škraloup vyhrál v roce 2017 ceny Magnesia Litera a Zlatá stuha.

Pohádka je určena pro děti od 3 let.

CAST AND CREATIVE

Režie: Tomsa Legierski

Výprava: Karel Czech

Dramaturgie: Petra Kosová

Hudba: Petr Vydarený

Text písní: Blanka Josephová-Luňáková

Hrají: Radka Mašková, Marie Mrázková, Martin Sádlo Bartůšek, Daniel Horečný, Josef Jelínek, Aleš Kolovrat, Petr Vydarený

Length 60 minutes