DJKT Plzeň

Pravda

Komedie o nevěře, ve které se lže jak o závod. Autorem konverzační hry je jeden z největších talentů současné francouzské dramatiky Florian Zeller.

#divadlo
#činohra
#komedie
#společenskétéma
#djkt
#velkédivadlo

15. února v 10 hodin bude zahájen prodej na květnové termíny 2024.

Všechny termíny

Čtvrtek

30. 5. 2024


19:00


VELKÉ DIVADLO

Plzeň


180 - 280 Kč

Popis

O PŘEDSTAVENÍ

Komedie o nevěře, ve které se lže jak o závod. Autorem konverzační hry je jeden z největších talentů současné francouzské dramatiky Florian Zeller.

Světovou premiérou roku 2011 v pařížském Théâtre Montparnasse odstartovalo její mezinárodní veleúspěšné turné. Diváci se s ní mohli setkat už v řadě českých divadel, v Plzni letos poprvé. Hrdina Zellerovy komedie Michel, vstupuje do hry jako člověk, který zkrátka musí lhát. Jak jinak ustát situaci, v níž už půl roku podvádí manželku se ženou svého nejlepšího přítele. Lhát na všechny strany považuje nejen za svou povinnost, ale především za projev ohleduplnosti. Proč ubližovat lidem, na kterých nám opravdu záleží? Michel je přesvědčen, že je vždy o krok napřed a že ví víc než ostatní. A ani trochu není připravený na možnost, že by se karta mohla obrátit a události kolem nevěry nabrat nečekaný spád.

TVŮRCI

Překlad: Michal Zahálka
Režie: Thomas Zielinski
Dramaturgie: Klára Špičková
Scéna: Pavel Svoboda
Kostýmy: Jana Smetanová
Hudba: Ivan Acher
Světelný design: Antonín Pfleger

OSOBY A OBSAZENÍ

Michel: Michal Štěrba
Laurence: Apolena Veldová
Paul: Jaroslav Matějka
Alice: Jana Ondrušková

Délka 90 minut
Bezbariérový vstup

Ukázka představení