DJKT Plzeň

Past na myši

Dějištěm je penzión U Klášterní studny nedaleko Londýna. Ozývá se dětská písnička Tři slepé myšky a vzápětí ženský výkřik a hlášení, že došlo k vraždě. Penzión se plní hosty a postupně se vyjevuje, že vrah si přichází vyřídit účty za křivdu v dětství právě sem. Dům zapadává sněhem, kabel elektrického vedení je odříznut. Postavy se tak ocitají v izolaci, ve které se obtížně odhalují skrytá tajemství i komplikované vzájemné vztahy. Napětí houstne a ta pravá detektivní atmosféra je na světě. Každý zde tak může být vrahem nebo obětí... Nejúspěšnější detektivka Agathy Christie ožívá v provedení souboru Činohry DJKT ve Velké divadle v Plzni.

#činohra
#detektivní
#doporučujeme
#premiéra
#djkt
#velkédivadlo
#agathachristie

Všechny termíny

Čtvrtek

30. 11. 2023


19:00


VELKÉ DIVADLO

Plzeň


80 - 370 Kč

Popis

O PŘEDSTAVENÍ

Dějištěm je penzión U Klášterní studny nedaleko Londýna. Ozývá se dětská písnička Tři slepé myšky a vzápětí ženský výkřik a hlášení, že došlo k vraždě.

Penzión se plní hosty a postupně se vyjevuje, že vrah si přichází vyřídit účty za křivdu v dětství právě sem. Dům zapadává sněhem, kabel elektrického vedení je odříznut. Postavy se tak ocitají v izolaci, ve které se obtížně odhalují skrytá tajemství i komplikované vzájemné vztahy. Napětí houstne a ta pravá detektivní atmosféra je na světě. Každý zde tak může být vrahem nebo obětí.

I pro Past na myši platí duchaplné rčení královny detektivek Agathy Christie, že „hra je něco mezi křížovkou a štvanicí“. Past na myši je její nejúspěšnější hrou. Světová premiéra se uskutečnila v Londýně v roce 1952. Tato konkrétní inscenace je nepřetržitě uváděna po celých 70 let až dodnes, a to ji činí nejdéle uváděnou divadelní inscenací všech dob (zapsána je i v Guinessově knize rekordů). Pro velký úspěch Pasti na myši u plzeňského publika jsme se rozhodli obnovit naši inscenaci z roku 2017.

V inscenaci se používají tabákové výrobky.

TVŮRCI

Překlad: Pavel Dominik
Režie: Martina Schlegelová Dramaturgie:

 

Vladimír Čepek, Marie Caltová Dramaturgická spolupráce:

 

Zdeněk Janál Scéna:

 

Pavla Kamanová Kostýmy:

 

Aneta Grňáková Hudba:

 

Jan Čtvrtník Světelný design:

 

Antonín Pfleger Inspice:

 

Veronika Brankov Nápověda:

 

David Kubát

OSOBY A OBSAZENÍ

Mollie Ralstonová:

 

Jana Ondrušková Giles Ralston:

 

Libor Stach Christopher Wren:

 

Vladimír Pokorný Paní Boyleová:

 

Monika Švábová Major Metcalf:

 

Jaroslav Matějka

Délka 140 minut
Bezbariérový vstup

Ukázka představení